Як штучний інтелект вирішує проблеми заторів
У столиці Малайзії Куала-Лумпур боротимуться із заторами у вкрай незвичний спосіб: за допомогою штучного інтелекту, системи City Brain. Цей метод уже успішно використали в Гуанчжоу і тепер впроваджують за межами Китаю.

Дочірня компанія найбільшого китайського онлайн-рітейлера Alibaba, AliCloud використовує свої хмарні обчислювальні потужності, щоб врятувати азійські мегаполіси від заторів.

Компанія розробила систему City Brain спеціально для Гуанчжоу. Система аналізує ситуацію на дорогах в режимі реального часу, передає звіти про порушення правил на дорогах у транспортну інспекцію, сигналізує про можливу появу заторів, допомагає перенаправляти і оптимізувати транспортні потоки, а також виявляє практично всі ДТП, використовуючи дані з камер спостереження, транспортних бюро, систем громадського транспорту і картографічних додатків.

Результат перевершив усі сподівання: за кілька місяців після запровадження системи швидкість руху в місті збільшилася на 15%!

Інтегрована в інші системи міського управління, платформа може автоматизувати аварійну диспетчеризацію, щоб знаходити для «швидкої допомоги» та інших екстрених служб найбільш короткі та швидкі маршрути.

З часом City Brain глибоко вникає в усі транспортні проблеми міста і видає рекомендації з будівництва нових розв'язок і зміни автобусних маршрутів.

Впровадження City Brain в Куала-Лумпурі стане першим проектом AliCloud за межами Китаю. Очікується, що перша стадія установки завершиться в травні. До системи підключать 300 світлофорів і 500 камер зовнішнього спостереження в центрі міста. Якщо все пройде добре, то згодом програму планують істотно розширити.