Living map — важливий крок до smart city
На Kyiv Smart City Forum 2017 був присутній важливий гість: радник зі стратегії smart city в Амстердамі Франс-Антон Вермаст. Він презентував кейси, що були втілені в життя протягом останніх років (з ними можна докладно ознайомитись за посиланням: https://amsterdamsmartcity.com/), а також застерігав вчитися киян-урбаністів на власних помилках, не боятись створювати нове й зважати на досвід колег з інших міст.

Одна з найважливіших, на нашу думку, порад пана Вермаста, що може стати в нагоді в Києві, звучить так:

Створіть "живу карту" (living map) для всього міста, а не тільки для окремих його частин. Місто повинно мати цифрову карту з усіма даними про нього, щоб обмінюватися інформацією між усіма його частинами.
Такі карти змін — цифрові або хоча б паперові — є в багатьох містах Європи та Північної Америки: Гельсінкі, Лондоні, Нью-Йорку, Торонто. Під ними мають на увазі не просто онлайн-карту міста, а докладний гід проектами в кожному районі: будівництво нової дороги, школи, житлового комплексу, паркінгу, ремонт освітлення чи водопроводу, реконструкція парку — одним словом, будь-які важливі зміни для мешканців. Карта надає докладну інформацію про організації, що беруть участь у змінах (наприклад, замовник та підрядник будівництва), графіки робіт, їх мета та призначення, контактні телефони відповідальних осіб. Такі карти корисні не тільки для зручнішої навігації власне для мешканців району, але й для журналістів, бізнесменів, проектувальників, будівельників та гостей міста.

Зараз, коли big data залучають для вирішення будь-яких потреб, ми можемо зробити персоніфіковану карту, яка б пропонувала користувачеві релевантні його смакам заклади, завчасно інформувала про всі ремонтні роботи біля його будинку та про затори на шляху до роботи (зробити це завдяки підключеній геолокації неважко). А кияни могли б отримати необхідну інформацію всього лише в кілька кліків.

Новація може бути цікавою для рекламодавців, тож, знайти на такий проект кошти насправді не так складно, як ми вважаємо. Досвід того ж Амстердаму свідчить про важливість інфраструктурних IT-рішень.

В Україні і в самому Києві були спроби діджіталізації важливих інфраструктурних процесів, але поки що вони не набули цілісного рівня чи взагалі зараз закинуті. Утім, реалізація такої ідеї та створення онлайн-карти, що буде в зручному режимі інформувати киян про всі нововведення в місті, синхронізовано попереджати (про) можливі незручності, створить умови, в яких усі ми почуватимемось комфортно й зможемо щиро заявити, що Київ таки смарт сіті.

Amsterdam Smart City (ASC) — це інноваційна платформа, що створює та втілює інноваційні ідеї та рішення для міст у в шести напрямках: інфраструктура й технології, енергія, вода і витрати, мобільність, циклічне місто, управління і навчання, життя громадян.