Уроки урбаністики
Що такий сталий розвиток міст та як поставити міське життя на рейки сталого розвитку?

На цю тему є кілька цікавих блоків лекцій від провідних урбаністів світу. Лекторій безстроковий і вся інформація є у вільному доступі та розповсюджується безкоштовно, тож, радимо вашій увазі.

Сталий розвиток міст. Дев'ять модулів (міські можливості, функціонал міст, інклюзивність у містах та боротьба з бідністю та небезпечністю, продуктивність міст, людський розвиток у містах, міські сервіси та інфраструктура, захист міського середовища, керування містом, методика запровадження змін у містах) англійською мовою.

У 2015 р. Організації Об'єднаних Націй поставила мету до 2030 р. зробити "міста та населені пункти відкритими, безпечними та стійкими". Цей курс вивчає, що ж таке сталий розвиток міст, аналізує, яким чином можна забезпечити міську стійкість: як міста функціонують як системи; як ми можемо збільшити продуктивність у містах і зменшити бідність та нерівність, забезпечити міське включення та безпеку; надавати універсальні базові послуги, житло та інфраструктуру; захистити міське середовище, зменшити ризики та вразливість. Ви дізнаєтеся, які заходи необхідно вжити для поліпшення управління містом та фінансування для сталого розвитку.

Міста та виклики сталого розвитку. П'ять лекцій (вступ до теми сталого розвитку, чому це важливо для міст, програма в 10 кроків до сталого розвитку для міст у ХХІ ст., міське середовище та системи енергетики, міста та хаби) англійською мовою.

Міста є одним з основних компонентів порядку денного ООН щодо сталого розвитку в 2030 р. Ця міні-серія лекцій є складовою частиною курсу сталого розвитку в містах. У цих п'яти лекціях професор Джефрі Сакс ставить питання: що таке сталий розвиток для міст у ХХІ ст. і з яким типом завдань місцеві органи влади стикаються при адаптації до нових технологій, енергосистем, способів транспортування тощо? Приєднуйтесь до професора Сакса, коли він вникає в виклики та можливості, з якими стикаються міста в 21 столітті.

Тактичний урбанізм. П'ять лекцій від дизайнера і урбаніста Майка Лідона (вступ до тактичного урбанізму, основні тенденції в досягненні розвитку міст, практика тактичного урбанізму, історія та ключові дійові особи в урбанізмі, шаблони запровадження та висновки) англійською мовою.

Діяльність Майка Лідона спрямована на покращення життєздатності міст. Що таке тактичний урбанізм, ремонт міста, урбанізм власноруч та партизанський урбанізм, він і розповість у своєму курсі.

Загалом, тактичний урбанізм охоплює всі звичні нам дії але з урахуванням таких параметрів: поетапне підбурювання, вирішення проблем місцевого планування, реалістичність та короткострокові перспективи, низький рівень ризику та збільшення потенціалу зацікавлених сторін.

Цей курс аналізує чинники місцевого урбанізму та необхідність підходу до стратегії та тактики, вирішує необхідні умови для досягнення успіху тактичного урбанізму. Курс включає в себе інструкції з тактичного розміщення місць, заспокоєння та перепрофілювання трафіку, інкубації в торгівлі та інше.