kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Реконструкція транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту зі з'їздами з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе

 

Інститут «Київдормістпроект» (КДМП) підготував черговий великий проект - будівництво з’їздів з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе з реконструкцією транспортної розв’язки на примиканні вул. Кіквідзе до вул. Саперно-Слобідської та будівництво транспортної розв’язки на примиканні цих з’їздів до Столичного шосе.


Головний інженер проекту – один з провідних спеціалістів КДМП Рашид Халілов, за плечима якого вже чимало найважливіших для столиці об’єктів транспортної інфраструктури.


Головна ідея проекту – оптимізувати заїзд до Києва автомобільного транспорту, що рухається з боку Дніпропетровська, та зробити його безперешкодним. Завдяки цьому стане можливим суттєве зменшення навантаження на такі ділянки транспортної мережі міста як міст ім.Патона, проспект Науки, Паркова алея.


З’їзди, передбачені до будівництва, являють собою проїзну частину, влаштовану по насипу у підпірних стінах на ділянці від вул. Кіквідзе до залізниці, та естакадні переходи над залізницею. Заїзд з Столичного шосе на вул. Саперно-Слобідську на перетині зі Столичним шосе також виконаний у різних рівнях.
Довжина ділянки будівництва з’їздів складає близько 1.0 км. Конструкція нового дорожнього одягу на підставі розрахунків передбачена підсиленою з тришаровим покриттям на основі з піщано-щебеневих сумішей.
Пропускна спроможність з’їздів оцінюється у 2.4 тис. приведених одиниць за годину. Середня швидкість руху транспорту у потоку по з’їздах складатиме біля 40 км/год.


Особливістю нашого проекту є організація будівництва без закриття дорожнього руху.


Певну складність при роботі над проектом додало те, що траса з’їздів трасована вздовж річки Либідь. Як відомо, рішенням Київради від 24.10.2002 р. вона включена (як єдиний у м. Києві фрагмент природного русла р. Либідь) до переліку природних об’єктів, які оголошуються заказниками та пам’ятками природи місцевого значення у складі історико-культурної пам’ятки-музею «Київська фортеця» (Лисогірський форт). Як завжди, наші фахівці дбайливо поставилися до збереження історичного обліку столиці, та підтримання її екологічного та природного балансу.


Проектом озеленення будівництва з’їздів з вул. Саперно-Слобідської до Столичного шосе передбачається максимальне збереження існуючих насаджень.
У зв’язку з стисненими територіальними умовами, наявністю великої кількості підземних і надземних інженерних мереж, та з урахуванням існування вздовж вулиць, з одного боку, гаражів, а з другого - охоронюваних територій, посадка нових дерев є неможливою. Тому в проекті для озеленення вулиць пропонується посадка груп декоративних кущів, хвойних і листяних кущів третьої величини, декорування огорож підприємств посадкою дикого винограду.