kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Новости   >   У Кореї придумали голографічні світлофори

 22.05.2012


http://www.bagnet.org/news/tech/183552Корейський дизайнер запропонував принципово нову розробку для регулювання дорожного руху – світлофор, який справляє на водія психологічний вплив, створюючи оптичну перешкоду.
Корейський дизайнер Ханйон Лі вивчив обставини на дорогах у своїй країні та дійшов висновку, що більша частина дорожно-транспортних пригод відбувається на регулюємих пішохідних переходах. Розробник вирішив, що забороняючий сигнал світлофора недостатньо мотивує водія виявляти обережність, та винайшов голографічну стіну зі спроецірованими зображеннями пішоходів.

 


Голографічну стіну – Virtual Wall – водій навряд чи не помітить, а крім візуального ефекту, дизайнер пропонує оснастити конструкцію пристроями, які будуть відслідковувати порушників. Концепт нового світлофора може бути корисним не тільки в Кореї, але й у всьому світі.
В Україні, як відомо, також існує сильна наукова база з оптичних розробок, та діє одне з кращих у світі підриємств з виробництва голограмм – СП «Голографія» (учасник консорціуму «ЄДАПС»). На рахунку співробітників підприємства – багато іновацій та успішно реалізованих проєктів в Україні та за кордоном. Основний напрям підприємства – виготовлення голограмм для захисту товарів та документів від підробки.
Також СП «Голографія» успішно виробництвом унікальних художніх голограмм – оптичних копій старовинних предметів та ікон.
Голограмми застосовуються у світі все більш активно. Крім традиційної та найбільш популярної сфери застосування – захисту товарів та документів – голографічні технології дозволяють реалізовувати найсмілівіші наукові фантазії. Наприклад, створювати інтерактивні голографічні «копії» артистів, або такі утилітарні технології, як голографічний світлофор.

Секрет популярности голографии в мире, как отмечал ранее глава НАН Украины, академик Борис Патон, в оптимальном сочетании надежности и невысокой стоимости.