kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Новости   >   Міст Шейха Зайєда / Sheikh Zayed Bridge

 За матеріалами http://archi.ru
Автори проекту: архитектор Заха Хадід / Zaha Hadid /, Великобританія, світлодизайнер Рогір ван дер Хейде / Rogier van der Heide /, Нідерланди


Міст Шейха Зайєда з’єднав острів, на якому розташоване місто Абу-Дабі, з материком. Цей проект розроблявся з 1997 р., завершений у 2010 р.
Полотно моста з двох боків закріплено до неправильної синусоїди його несучої конструкції на висоті 20 м над водою. Сам же «хребет» споруди сягає висоти в 60 м над рівнем моря. Загальна довжина моста – 842 м, на землі його доповнює складна система естакад. Рух здійснюється по двох полотнах шириною у 4 смуги кожна.
Автором проекта архитектурного підсвітлення нового моста став голанський світлодизайнер Рогір ван дер Хейде, який очолює відділ дизайну компанії Philips. Це підсвітлення не тільки підкреслює архитектурну композицію, придуману Захой Хадід: з настанням ночи простота білої хвилі опорних арок замінюється на динамічне багатство кольорів, трансформуючих облік споруди та сприйняття його пропорцій. Підсвітлення з допоміжного засобу перетворюється в самостійний напрямок, що створює нові образи у міському середовищі. (Марія Фадеєва // Ведомости, 15.04.2011, № 14 (246).

 

Міст Шейха Зайєда. Фото з сайту www.findingabudhabi.blogspot.com