kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Новости   >   Незвичайні мости

 www.adme.ru

Міст може вирішувати як стандартне завдання – допомогти людині переправитися з одного берега на інший, так і естетичну – бути культурною пам’яткою міста.
До речи, містом з найбільшою кількістю мостів є не Венеція, а Гамбург. У Гамбурзі більше 2 300 мостів. Це майже в 6 разів більше, ніж у Санкт-Петербурзі, де їх всього 400. Зробити кожний міст унікальним та примітним - завдання дизайнерів та архітекторів.
Найоригінальніші мости заносять до Книги рекордів Гіннеса, а найнезвичніші стають гордістю міста та улюбленим об’єктом фотосесій туристів. AdMe.ru представляє підбірку найцікавіших мостів, які варто хоча би раз побачити на власні очі.

Міст під водою
Moses Bridge – "Міст Моїсея" побудували в Нідерландах при реконструкції форта XVII ст. Названий він ім’ям пророка Моїсея, перед яким розступилися води Червоного моря, пропускаючи євреїв, що бігли з Єгипту. Як і в Біблейскому оповіданні, води річки пропускають групи турістів, з тою різницею, що прохід не зникає. Ідея рукотворного дива належить молодим архитекторам Ро Костера (Ro Koster) та Ада Кила (Ad Kil) з голанського бюро Ro&Ad Architecten.

 

 

 

Міст з коренів
Мешканці одного села в Індії мости не будують, а вирощують з коренів каучуконосного фікуса. Кілька століть тому місцеві мешканці почали зводити спеціальні пристосування, направляючи корені дерев в потрібну їм сторону. За більш ніж 500 років вдалося вирастити багато мостів більше 3 км у довжину. Природня конструкція витримує вагу понад 50 людей та стійка до паводків, типових для цієї території.

 

 

 

Підйомний міст
Автоматичний підйомний міст Slauerhoff знаходиться у містечку Леуварден (Нідерланди). Його розміри 15мх15м. Нижня частина моста розфарбована у кольори герба та прапора Леувардена. Міст названий на честь письменника і поета J. Slauerhoff’а.

 

 

 

 

Міст-фонтан
Міст "Фонтан веселки" (Banpo Bridge) занесений до Книги рекордів Гіннеса як міст, на якому розташований найдовший у світі фонтан (довжина — 1140 м ). Міст з’єднує два береги річки Ханшуй у південокорейському місті Сеул, та фонтаном став тільки в 2009 році. Під музику освітлені різнокольоровими світлодіодами струмені води рухаються, виконуючи красивий танок.

 

 

 

Небесний міст
Langkawi Sky Bridge розташований у Малайзії на висоті 700 метрів над рівнем моря. Довжина моста складає 125 метрів. Він закріплений всього на одній колоні та додатково тримається на тросах, закріплених на скалах. Міст вигнутий, та створюється повне відчуття, що він парує над безоднею.

 

 

 

Міст, що згортається
Забавний пішохідний міст Rolling Bridge побудований в Лондоні. Довжина моста складає 12 м, а унікальність полягає у тому, що він може згортатися та розгортатися. Керується міст гідравличними насосами в поручнях моста.

 

 

 

 


Водяний міст
Магдебурзький міст-акведук у Німеччині з’єднує два важливих канала та є найбільшим водяним мостом у Європі. Довжина моста складає 918 м, по ньому не тільки ходять люди, але й пропливають суда.

 

 

Змієподібний міст
Один з самих дивних мостів світу знаходиться в Амстердамі та називається "Пітон"/"Pythonbrug" через свою змієподібну форму. Він побудований 2001р. Міст у стилі хай-тек з’єднує півострів Споренбург з островом Борнео.
 

 

 

 

Міст, що коливається
Міст Тисячеліття (Gateshead Millennium Bridge) зходиться у Північній Англії та має форму двох дуг, одна з яких лежить між берегами, а друга піднята. Для проходження судна обидві дуги піднімаються, утворюючи арку заввишки 25 м.
 

 

 

 

Міст по-над хмарами
Красивий і футуристичний Віадук Мійо (Millau Viaduct) розташований у Франції. На момент будівництва Віадук Мійо був самим високим транспортним мостом у світі, одна з його опор має висоту 341 м — не набагато вище, ніж Ейфелева вежа, та всього на 40 м нижче, ніж Емпайр-стейт-білдінг у Нью-Йорку. Загальна довжина моста складає 2 460 м. Коли рухаєшься по цьому архитектурному диву, відчуваєшь, ніби взлітаєш.

 

 

 

 

Житловий міст
Понте Веккьо — найстародавніший міст Флоренції та єдиний, що зберіг свій первісний вигляд. Міст було побудовано у 1345 р. Відрізняльна риса Понте Веккьо — будинки, що тісно стоять по обох його сторонах. В центрі прогонів моста ряд будинків переривається та переходить у відкритий майданчик, з якого можна милуватися річкою та іншими мостами міста.