kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Новости   >   "Рятівні" смуги або Історія дорожньої розмітки

 

25.02.2013

http://m2motors.com.ua/istoriya/1779-spasitelnye-polosy-ili-istoriya-dorozhnoy-razmetki.htmlАвтором дорожньої розмітки вважається Едвард Н. Хайнз, член дорожньої комісії Wayne County у штаті США Мічіган. У 1911 році він запропонував нанести на першу бетону дорогу світу, Woodward Avenue у Детройті, центральну лінію для розділення смуг руху.

Вже 10 років потому (1921) в англійському містечку Sutton Coldfield, передмістя Бірмінгема, з’явилась перша маркировка Великобританії. Цей експеримент для підвищення безпеки на дорогах був таким успішним, що згодом біла маркировка доріг стала стандартом у Великобританії та багатьох інших країнах.

До речі, в СРСР розмітка прийшла далеко не відразу. Для цього знадобилось більше 20 років. І у 1933 році на вулицях Москви з’явилась перша дорожня розмітка. З того часу вона зарекомендувала себе як ефективний засіб організації руху, і сьогодні нам важко уявити дорогу без неї.

У наші часи розмітка вражає уяву своїм кольором та варіантами.
Перш за все, вона ділиться на горизонтальну та вертикальну. Горизонтальна наноситься на проїзжу частину, а вертикальна — на елементи дорожньої обстановки (опори та прогінні будови мостів та шляхопроводів, бортовий та бордюрний камень). Горизонтальна розмітка у свою чергу поділяється на продольну та поперечну. Продольна — це лінії, які йдуть вздовж дороги, поперечна відповідно впоперек.

При цьому, в Україні розмітка може бути трьох кольорів: білого, чорного та жовтого.

Значення ліній розмітки в багато чому ідентично значенню знаків. Одні види розмітки попереджувальні, інші — інформаційні, ну, а треті — забороняючі.

Ось основні види розмітки: