kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Проектування інженерних мереж

 

         Важливий та масштабний напрямок проектування виконує великий відділ інженерних мереж. Він складається з груп по восьмох спеціальностях: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання, опалення, вентиляція, електропостачання, електротранспорт та зв’язок.
Відділ розробляє проекти з реконструкції, прокладання та перекладання зовшініх мереж, внутрішніх мереж транспортних споруд Києва.


      За роки роботи КДМП виконано чимало проектів, важливих для окремого района чи міста у цілому. Серед них: «Винесення інженерних мереж на ділянці Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену від станції «Васильківська» до станції «Виставковий центр» у Голосіївському районі м.Києва», «Реконструкція проспекта Бажана», «Реконструкція проспекта Перемоги», «Будівництво під’їзної автомобільної дороги від Червонозоряного проспекту (біля примикання вулиці Кіровоградської) до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), «Будівництво автомобільної дороги Ірпінь-Київ», «Реконструкція транспортної розв’язки на перетині бульвара Дружби народів та Наддніпрянського шосе у Печерському районі», та інші.


      Так, під час роботи над проектом будівництва Набережно-Рибальської дороги від вул. Набережно-Хрещатицької до пр.Червоних Козаків фахівцями Інституту КДМП був розроблений великий розділ з облаштування зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж майбутньої дороги.
       Проектом передбачено: перекладка існуючої водопровідної мережі Ø200 на Ø300 по вул.Набережно-Хрещатицькій (від вул. Спасська до вул. Андріївська), прокладка водопровідної мережі Ø300 по вул. Набережно-Рибальській та Набережно-Хрещатицькій, з прокладкою її в тілі запроектованого моста через р. Дніпро та підключенням до перспективного водопроводу Ø1000.
      Також запроектована водопровідна мережа кожного з підземних переходів по вул.Набережно-Рибальській, яка передбачає здійснення поливу підземних переходів від поливальних кранів.
       У підземному пішохідному переході по вул. Набережно-Рибальській влаштована насосна станція заглибленого типу водозабору річної води для заправки поливальних машин, яка розташована на території ШЕД Подільського району.
      Вода з р. Дніпро потрапляє самопливно в насосну станцію по трубопроводах 2Ø300, та подається насосами до заправки поливальних машин. Враховуючи таку схему, передбачено заходи з рибозахисту. 
        Розроблено проект перекладки каналізаційної мережі, яка потрапляє під підпірну стінку Подільського мостового переходу.
        Важливою складовою загального проекту стала його електротехнічна частина. Вона передбачає, зокрема: 
- мережі зовнішнього освітлення дороги Набережно-Рибальської та з’їздів з Подільського мостового переходу через р. Дніпро на Рибальський півострів та вул. Набережно-Хрещатицьку,
- спорудження двох трансформаторних підстанцій (10 кВ),
- прокладання кабельних ліній,
- електропостачання двох очисних споруд,
- електропостачання та електрообладнання чотирьох підземних пішохідних переходів,
- електропостачання контроллерів ДАІ.


    У 2011 р. фахівці відділу підготували проект реконструкції усіх 17 підземних пішохідних переходів (ППП) на одному з важливіших та найдовших проспектів столиці – проспекті Перемоги. Проектом передбачено заміну систем існуючого поливального водопроводу ППП, заміну існуючих дренажних насосів в приміщеннях насосних станцій переходів, оновлення системи вентиляції.