kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Наш Київ   >   Біля "Мистецького арсенала" з’явиться найбільша площа України

29 лютого 2012

www.segodnya.ua/news/14343270.html

 

У цьому році почнеться глобальна реконструкція музейного комплексу - вулиця Лаврська стане пішохідною, будуть побудовані два готелі та концертний майданчик.

Новий "Арсенал". Весь проект оцінюється в 1,5 млрд грнУ цьому році може початися масштабна реконструкція музейного комплексу «Мистецький арсенал», який прозвали нашим Лувром. Біля нього з’явиться найбільша площа в Україні, Історичні вали, які з’єднають містком, стануть пішохідними, а вул. Лаврська — прогулянковою. Під площєю збудують паркінг, поруч два готелі та концертний майданчик.

ПЛОЩА. Перед «Мистецьким арсеналом» з’явиться найбільша площа в країні з двохрівневим підземним паркінгом. «Там можна буде проводити великі заходи, новорічні ялинки. Лавру та Арсенал з’єднає велика пішохідна зона. Що стосується паркінгу, він просто необхідний Лаврі, де наразі немає парковки, та самому музейному комплексу. Там буде 5 заїздів у різних місцях, — розповідає автор проекту, архітектор Андрій Миргородський. — Історичні вали хочемо підсипати, надати їм форму, яка була спочатку. Це найбільша земляна оборонна споруда в Європі. Але їх потрібно формувати, тому що вони всі зруйновані». Вали, каже архітектор, з’єднають пішохідним містком.

«Ми хочемо на них зробити панорамний, туристичний, пішохідний маршрут. Під містком буде дорога до Лаврського провулку, щоби в Лавру міг заїхати спецтранспорт — пожежні, швидкі. Брукування доріжок на валах буде виконано під старовину, оскільки це історичне місце, хоча воно, в підсумку, буде мати сучасний вигляд. Реанімуємо редути, де раніше стояли гармати. Зверху вали засіють газоном», — розповів Миргородський.

З історичного насипу буде кілька спусків, а під ними облаштують пішохідні проходи. За валами побудують кілька будинків: різнокольоровий скляний (на фото) — це Шевченківський дім, для будівництва якого шукають місце багато років. У цьому будинку розташуються архіви, освітні та культурні установи. В зеленому скляному будинку (на першому плані проекта) буде туристичний комплекс, зокрема, готель. За ним під куполовидним дахом хочуть звести багатофункціональний зал, де будуть проводитися концерти та збори. У синьому скляному будинку, що нагадує літеру «л», також буде готель.

АРСЕНАЛ. У самому музейному комплексі, де за минулі роки виконана лише частина запланованого, також з’явиться багато нового. «Там буде дворівневий підземний двір з техприміщеннями, туалетами, роздягальнями, а по краях його з’являться скляні прибудови, в яких будуть ескалатори, ліфти, сходи. Це зроблено, щоби не руйнувати старовинні склепіння будівлі комплексу. Тобто, заходячи до цих прибудов, можна буде попасти з підвалу на верхній поверх. Вони будуть максимально прозорі, аби не закривати фасад», — каже архітектор.ТРАНСПОРТ. На Лаврській — між «Мистецьким арсеналом» та Лаврою — буде пішохідна зона, а автодорогу приберуть. Но потрапити від пл. Слави, наприклад, до бул. Дружби Народів буде нескладно. «Якщо рухатися від пл. Слави, навпроти пам’ятника Голодомору направо буде уходити нова вулиця. Вона буде йти за валами та арсеналом й виходити на вул. Цитадельну. Там є коридор, де можна провести вулицю», — розповідає архітектор. Але всі заїзди до Лаври зберігаються. «Можна буде заїхати з Лаврського провулка або де в’їзди у печери. Крім того, ми розширюємо на дві смуги Дніпровський узвіз, на одну смугу Паркову аллею та зробимо дві розв’язки. Перша на перетині з Набережним шосе вже будується, а друга буде на перехресті, де машини з Дніпровського узвозу звертають до моста Метро. Звідти приберуть світлофор. А з іншого боку, можливо, з’єднаємо вул. Лейпцигську зі Старонаводницькою. Тим знімається навантаження з Печерська, та машини будуть легко потрапляти на Лівий берег», — розповідає архітектор.

ГРОШІ. За його словами, весь проект оцінюється в 1,5 млрд грн. Замовником виступило Держуправсправами при Адміністрації Президента (в народі - ДУСя). «Планується, що гроші виделить держава, і вже в цьому році почнеться будівництво. Можливо, до частини проекту залучать інвесторів, але в цьому я не впевнений», — каже Миргородський. Повністю комплекс планують здати в 2015 році.

У мерії кажуть, що проект дуже цікавий. «Це буде одне з кращіх місць в Києві. З цього приводу є доручення президента країни», — розповів нам заступник голови КМДА з архітектури та землі Михайло Кучук.Сергій Гальченко