kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Наш Київ   >   Пейзажна аллея - візитна картка сучасного Києва

 kiyany.obozrevatel.com/photo/92165-vizitnaya-kartochka-sovremennogo-kieva.htm

 

Володимир Галузинський

Пейзажна алея Києва розташована в історичній місцині, де колись знаходився оборонний вал давніх поселенців. «Отсюда пошла Русская земля» – так написано на пам’ятному камені, що лежить поруч Історичного музею. Тут жили перші кияни, ці оборонні вали пам’ятають вигуки татар, що нападали на Київ, та стогін киян, що погибали від їх стріл.
У корінних жителів столиці це місце завжди ассоціювалось саме зі славним історичним минулим. Тому будівництво парку сучасної культури та інсталляції деякими киянами було зустрінуто негативно. А от люди, яким притаманний культурний плюрализм та більш прогресивні погляди – поставились до ідеї з піднесенням.

Як це було

А починалось все так: у 2009 році на Пейзажній аллеї в Києві, де Міністерство закордонних справ України отримало земельні ділянки для забудови, активісти облаштували дитячий сквер з різними арт-об’єктами. Основною метою цієї ініціативи було запобігання забудови Пейзажної аллеї, однак сквер скоро став одним з самих популярних місць відпочинку киян та гостей української столиці. З часом арт-об’єкти з’явились майже по всій аллеї.
 


У вересні 2010 року Шевченківський райсуд Києва закрив справу про незаконність рішення Київради про виділення МЗС землі під будівництво житлових будинків на Пейзажній аллеї. Після цього лідери п’яти фракцій Верховної Ради направили Президенту Віктору Януковичу запит, в якому відзначили необхідність не допустити руйнування скверу та дитячого ландшафтного парку на розі Десятинного провулку та Пейзажної аллеї в Києві.

І ось зовсім недавно волею долі та його авторів парк змінив господаря. 16 лютого 2012, депутати Київради підтримали ініційований керівництвом КМДА проект рішення "Про безкоштовне прийняття в комунальну власність териториальної громади міста Києва майна (подарунка)". Згідно з цим рішенням, у комунальну власність столиці передані 16 арт-об’єктів, встановлених на Парковій аллеї.

- Дизайнерські лавки та скульптури, які дуже швидко стали візитною карткою сучасної столиці та одним з улюблених місць відпочинку киян та гостей міста, були створені українськими художниками за кошти київських меценатів. Тепер ТОВ "Тиждень моди", яке дбало про ці художні об’єкти, подарувало їх місту, - повідомили в КМДА.Ми дуже раді, що в Києві відроджуються традиції меценатства... Наприкінці 2011 року два підприємці подарували місту будівлю для розміщення Музею історії Києва, а тепер ми приймаємо у подарунок цілий парк сучасних скульптур. Намагання успішних людей прикрасити своє улюблене місто робить їм честь, - прокоментував рішення заступник голови КМДА Олександр Пузанов.

За даними міськадміністрації, арт-об’єкти, загальна вартість яких складає 824,8 тис. грн., закріплені за комунальними підприємствами Шевченківського району, які зобов’язані організувати їх належне утримання.

Аллея креативної творчості популярности не втрачає й взимку. Вздовж парка прогулюються парами та цілими родинами. Гості столиці з зацікавленістю розглядають скульптури, затримуючись біля кожної з них мінімум хвилин на 10.

 - Ми такого цікавого місця ще ніде не бачили, ці статуї такі смішні, цікаві такі. Дітям дуже подобаються, – розповідає Ольга, яка приїхала з сином у гості до родичів.

- Це місце як частинка свята! – захопленно розповідає киянин Олексій, - серед всієї нашої рутини щоденної це як раз те, що треба! Я ось вийшов на обід, прийшов сюди. Таких місць має бути більше, однозначно.

У тому, що неординарний парк - улюблене місце відпочинку киян, засумніватися важко. Якщо прийти сюди у вихідний день, людей буде у 10 разів більше, ніж у будні. Жителька найближчого будинку розповідає, що відпочивають на Пейзажній аллеї дійсно багато людей, особливо дітей та молоді.
 


- Все би добре, - каже місцева жителька, - да от тільки чистоти дотримуються, на жаль, далеко не всі. Бува, прийдуть великою компанією, посидять й після них лишається купа смиття, пляшок…Раз вже зробили таке гарне місце відпочинку, треба й у порядку його утримувати!

А втім, це камень в город скоріше комунальним службам та відвідувачам. Сам же по собі парк є таким собі ексклюзивом, адже далеко не кожне місто може похвалитися наявністю подібних місць рекреації.