kdmp@kdmp.com.ua


Київ, бул. Лесі Українки 26, оф.425

+38(044) 222-61-38,
Наш Київ   >   У Ботанічному саду з’явиться новий фонтан “Малюки”

 22 грудня 2011  

 

У найближчий час Київ зможе похвалитися нової дивовижною скульптурою-фонтаном. У Ботанічному саду імені Фоміна встановлять “пам’ятник маленьким киянам”. Проект під назвою “Малюки, які пускають кораблики” створив молодий, але вже достатньо відомий скульптор Володимир Журавель.
Спочатку планувалось, що скульптури будуть виконані з білого кам’яню, та трьох малюків, які граються з паперовими корабликами, встановять в Ботсаду окремо. Але, аби не порушувати придуману автором композицію, було вирішено виконати її у вигляді фонтана. Скоро кияни зможуть на власні очі побачити бронзових дітлахів, які будуть стояти на карті Києва та пускати кораблики по Дніпру.
 

Такими побачать малюків кияни, які завітають на прогулянку до Ботсаду

За словами автора, натхнення він знайшов у своєму молодшому браті.
- Я просто спостерігав за дитиною, і до мене завітала ця ідея, – розповідає Володимир, – Цей фонтан – уособлення майбутнього нашої країни. Якщо придивитися, помітно, що всі ці діти абсолютно різні за характером. Один – мислитель, політик, другий – винахідник, а третій – спостерігач. Це символ нашого майбутнього суспільства.
До речі, фонтан стане першою садово-парковою скульптурою, яку в столиці встановять у відповідності до всіх містобудівних норм. Наразі автор, спільно з представниками громадської організації “Столичні ініціативи”, проходить процесс погодження встановлення скульптури. ГУ архітектури та містобудування вже надало дозвіл на установку малюків, також проведені і переговоры з Національним університетом Шевченко. Таким чином, новий проект буде стояти на столичній землі цілком законно та це убезпечить його від посягань.
До речі, установка цієї скульптури дасть можливість розробити дозвільну документацію для інших паркових скульптур.